دوران نقاهت پس از کاشت ابرو

دوران نقاهت پس از کاشت ابرو

دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو در گرفتن نتایج مطلوب نقش مهمی دارد. در دوران نقاهت پس از کاشت ابرو باید به رشد بهتر موهای کاشته شده کمک کنید و در ضمن از آسیب رسیدن به آن‌ها پیشگیری نمایید.


دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو در گرفتن نتایج مطلوب نقش مهمی دارد. در دوران نقاهت پس از کاشت ابرو باید به رشد بهتر موهای کاشته شده کمک کنید و در ضمن از آسیب رسیدن به آن‌ها پیشگیری نمایید. موهای کاشته شده در ابرو، فولیکول ‌های ضعیفی هستند که در صورت عدم رسیدگی ممکن است آسیب دیده و روند کاشت ابرو را با مشکل مواجه کنند. برای کمک به شما و اطمینان از صحت پروسه بهبودیتان، ما توصیه‌هایی را در مورد نحوه درمان ابرو در روزها و هفته‌های بعد از کاشت را جمع آوری کرده‌ایم که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. دست زدن به ابروها ممنوع


برای شروع از دست زدن به ابروهای خود اجتناب کنید؛ این کار به کاهش خطر ابتلا به عفونت کمک می‌کند. هر کاری که می‌کنید، در این مدت به هیچ وجه پیوندهای خود را مالش ندهید!

2. روی صورت نخوابید


تا زمانی که از رشد کامل موهای ابرو مطمئن نشدید به هیچ عنوان روی صورت خود نخوابید زیرا فولیکول های مو نباید تحت فشار قرار گیرند. خوابیدن طولانی مدت روی صورت ممکن است در نتیجه کاشت ابرو تاثیر بگذارد.

3. در برابر احساس خارش مقاومت نمایید


بعد از مدتی که محل زخم ها رو به بهبودی است احساس خارش روی پوست ابرو شما را آزار خواهد داد، تا آنجایی که امکان دارد با این حس مقابله نمایید زیرا خاراندن ابرو در این دوران بسیار خطرناک است و ممکن است به فولیکول های مو آسیب بزند.

4. مصرف دخانیات را محدود کنید


مصرف دخانیات روند کاشت ابرو را کند می کند و دلیل این امر غلیظ شدن و کم شدن اکسیژن خون است. در صورتی که خون پاک و رقیق در رگها جریان داشته باشد روند رشد فولیکول مو طبیعی است و رشد موی کاشته شده به درستی انجام می شود.

5. پوسته‌ها و دلمه‌های ابرویتان را نکنید


حدود 3 تا 7 روز بعد از پیوند ابروی طبیعی، پوسته‌هایی که پیوندها در آن قرار گرفته‌اند شروع به ریزش می‌کنند. نکته مهم در این شرایط این است که تحت هیچ شرایطی پوسته‌ها را با دست نکشید و یا دلمه‌ها را نکنید. بعد از ریزش پوسته‌ها احتمالا شاهد التهاب و کمی قرمزی ملایم خواهید بود که موقتی هستند و موهای کاشته شده شما طی 2 الی 3 هفته بعد ریزش خواهند داشت که این امر کاملا طبیعی است!

6. محلول ‌های تجویزی را به درستی مصرف کنید


در روزهای اول کاشت ابرو فولیکول ‌ها برای رشد به مقدار بیشتری رسیدگی نیاز دارند و این محلول‌ ها هر آنچه فولیکول برای رشد نیاز دارد در اختیارش قرار می دهند.

نویسنده مقاله: دکتر افسانه معرفت – متخصص پوست و مو

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *